A Magyar Tudományos Akadémia közgyűlése az elmúlt évben a koronavírus okozta veszteségek és az egészségügyben dolgozók támogatására kezdeményezett gyűjtést.
Az akadémia közgyűlésének határozata alapján és egyéni felajánlásokkal karöltve a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara kapta 2022-ben az összegyűlt pénzösszeget. (21 millió forint)
Az egészségügyi szakdolgozók az év minden napján helytállva, hivatásuk szeretetével, áldozatos és felelősségteljes munkájukkal, szaktudással és türelemmel biztosítják számunkra az ellátást. Hitvallásukat nap, mint nap gyakorolva.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara kitüntetésében azok a közvetlen betegellátásban részt vállaló egészségügyi szakdolgozók részesülhettek, akik megfeleltek a kamara által kiírt kritériumoknak.
legalább 5 év egészségügyben végzett munka és szolgálat,
érvényes MESZK kamarai tagság,
közvetlenül a COVID-ellátásban végzett tevékenység a pandémia kezdete óta;
a kollégák, a rábízott tanulók és az átirányított kollégák szakmai fejlődésének támogatása a COVID-ellátásban,
a betegutak és az oltási kampányok lelkiismeretes szervezése;
az ápolástudományt előre vivő szakmai tevékenység végzése a pandémia ideje alatt,
munkáltatói támogatást kivívó, kiemelkedő szakmai tevékenység,
etikus magatartás,
a munkahelyi közösségen belül példaértékű emberi magatartás és szakmai munka tanúsítása.
Hazánk 20 területi szervezete 10-10 fő szakdolgozóra adhatta le a jelölést, majd a kitüntetési bizottság hozta meg a végső döntést a felterjesztésekről.
Az átadó ünnepségre 2022. június 30.-án, a Magyar Tudományos Akadémia épületének, a díszteremben került sor, ahol Dr. Erdei Anna MTA főtitkár-helyettese és Dr. Balogh Zoltán, a MESZK elnöke ünnepélyes keretek közt adta át az elismerő okleveleket. 210 szakdolgozó részesült a kitűntetésben, amelyhez pénzjutalom is járt.
Ható Ágnes – ápoló/Hévíz
Herman Izolda – ápoló/Nagykanizsa
Kovács Ilona – megyei szakfelügyelő ápoló/Zalaegerszeg
Németh Ferenc – az OMSZ megyei irányító csoportvezetője/Zalaegerszeg
Stimeczné Dr. György Bernadette a nagykanizsai Alapellátási Intézmény vezetője/Nagykanizsa
Szabó Tünde – osztályvezető ápoló/Nagykanizsa
Szalai Vivien – ápoló/Keszthely
Tóth Ildikó – diplomás ápoló, egészségügyi gyakorlatvezető/Zalaegerszeg
Tóth Ildikó – osztályvezető főnővér helyettes/Hévíz
Vaska- Pothárn Tímea – ápoló/Keszthely
Gratulálunk kollégáinknak! Sok sikert és további kitartó munkát kívánunk!
MESZK Területi Szervezete
A következőkben itt olvashatjuk Tóth Ildikó – Hévíz Helyi Elnök beszámolóját, aki részesült az elismerésben:
„ Nagyon nagy megtiszteltetés számomra ez a kitüntetés. Hatalmas örömmel töltött el, hogy ilyen patináns és gyönyörű épületben és fantasztikus ünnepség keretében köszönték meg a munkámat. Nagyon szépen köszönöm az elismerést!
A legjobb hivatást választottam gyermekkoromban, melyet anyukám terelgetésének köszönhetek. Ápolónak lenni nagyon nehéz, de szép feladat. Csak ajánlani tudnám az érzékeny lelkű, segíteni akaró pályaválasztóknak, ismerkedjenek meg közelebbről a mi munkánkkal, látogassák pályaorientációs rendezvényeinket. Most felnőttként nem is tudnám magamat elképzelni más területen. Nagyon szeretem a munkámat, a betegeimet, szívesen dolgozom a kollégáimmal. Nagy örömmel tölt el, hogy a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Zala Megyei Területi Szervezetének tagja lettem, a Hévíz helyi szervezet megválasztott elnökeként. Mindig igyekszem a szakmai érdekképviseletet a lehető legjobb tudásom szerint tenni, a rekreációs programokba, egyéb rendezvényekbe a kollégákat bevonni. Számomra, aki nagyon élet igenlő vagyok: fantasztikus dolog segíteni az embereken!”






