social

2009. Szakmai Díjasok

2009

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az egészségügy területén kifejtett kiemelkedő szakmai és közösségépítő szakdolgozói tevékenység elismeréseként 2006-ban Szakmai Díj-at alapított.
Az elismerés annak a kamarai tagnak adományozható, aki hivatásának képviseletével az egészség megőrzése, betegségek megelőzése, az ápolás, gondozás, betegellátás terén magas színvonalú, példaértékű eredményt ért el, és kimagasló teljesítményével hozzájárult az egészségügyi ellátás és a szakdolgozói tevékenység fejlesztéséhez.

A helyi és területi szervezetek javaslatára, az Országos Kitüntetési Bizottság véleményezésével, az Országos Elnök jóváhagyásával 21 fő részére adta át az elismerést az Egészségügyi Szakdolgozók XL. Országos Jubileumi Kongresszusán.

BARANYA megyéből VARGÁNÉ APAGYI ERZSÉBET ápolási igazgató helyettes, a pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ dolgozója. Oktatói munkájában pályája kezdetétől részt vesz a fiatal generáció gyakorlati és elméleti képzésében, ismereteinek átadása során olyan fontos emberi értékeket is közvetít, melyek a jövő ápolóinak hivatásában nélkülözhetetlenek.
BÁCS-KISKUN megyéből Dr. OSZLÁNCZI GÁBORNÉ mátrix vezető főnővér, a kiskunhalasi Semmelweis Kórház dolgozója. Munkáját lelkiismeretesen, nagy odaadással végzi, folyamatos önképzéseinek köszönhetően a modern kor követelményeinek megfelelő szakmai tudással rendelkezik. Továbbképzéseket szervez, segíti a szakdolgozók munkáját, ötleteivel, tanácsaival és folyamatos aktív kapcsolatot tart a kamarai tagokkal.
BÉKÉS megyéből RASKOVICSNÉ CSERNUS MARIANN, aki a gyulai Pándy Kálmán Kórház osztályvezető főnővére. A Kamara Békés Megyei Területi Szervezetének egyik kiemelkedő, aktív, széleskörű képzettséggel és szakértelemmel rendelkező tagja. Szakmai felkészültsége, emberi értékei, lelkiismeretessége, munkabírása példaként állítja őt a közösség elé.
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből STEFANCSIK ILONA, az ózdi Almási Balogh Pál Kórház osztályvezető főnővére.Több mint 35 éve szolgálja a betegembert és az egészségügyet. Hivatástudata, elkötelezettsége, szerény, kedves személyisége példaértékű a munkatársak, kamarai tagok számára.
BUDAPEST Szervezet felterjesztése alapján HORVÁTHNÉ ZSEDÉNYI MÁRIA a Fővárosi Önkormányzat Uzsoki utcai Kórház ápolási igazgatója.
42 éve dolgozik az egészségügyben, amelyből 40 évet az Uzsoki utcai Kórházban töltött el. Az egészségügy gondokkal teli helyzetében is türelemmel, igazságosan és felelősséggel végzi mindennapi teendőit. Munkatársai szeretik, megbecsülik. Ennek bizonyítéka, hogy ebben az évben egyhangúlag őt jelölték a szakmai díjra.
CSONGRÁD megyéből TÖRÖK JÁNOSNÉ osztályvezető főnővér a szentesi Dr. Bugyi István Kórházban.
A pályán eltöltött 37 év alatt töretlenül és kimagaslóan gyakorolta hivatását. Kiemelkedő szakmai munkája mellett a vezetése alatt álló osztály jó munkahelyi légkörét is kialakította, a külső nehézségek ellenére. Az egészségügyi szakdolgozókkal és a betegekkel szembeni empátiája példamutató.
FEJÉR megyéből ANDAVÖLGYINÉ TÓTH MÁRTA részlegvezető főnővér a Fejér Megyei Szent György Kórház Újszülött-csecsemő osztályán. Az általa vezetett ápolói kollektívával és az osztály orvosaival a munkakapcsolata példaértékű, fogékony az új eljárásokkal szemben, figyelemmel kíséri a dolgozók szakmai felkészültségét. Aktívan részt vesz az utánpótlás elméleti és gyakorlati oktatásában egyaránt.
GYŐR-MOSON-SOPRON megyéből HEGEDŰSNÉ KOVÁCS ANIKÓ citológiai szakasszisztens, a csornai Margit Kórházban. 35 éve dolgozik az egészségügyben, kiváló szakmai tudásával nagyban hozzájárul a méhnyak-rákszűrés népszerűsítéséhez. Magas színvonalú munkájával, számos előadásával, felvilágosító tevékenységével évek óta öregbíti a kórház hírnevét.
HAJDÚ-BIHAR megyéből ÚJVÁROSY ANDRÁS vezető mentőtiszt. Szakmai tudása a munka iránti elkötelezettsége, emberségessége és empátiája munkatársai számára példaértékű. Kiváló kommunikációs, szervező és problémamegoldó készségekkel rendelkezik. Jelentős részt vállal a Kamara Területi Szervezetének munkájában. A mentés területén folytatott több évtizedes munkája, oktató tevékenysége, tudományos publikációi több generáció szakmai fejlődését szolgálja.
HEVES megyéből PAULIK FERENCNÉ, körzeti ápoló az egri Vitapax 2000 Kft.-nél. Az alapellátás területén kiemelkedő lelkiismeretes munkát végez, mind a betegellátásban, mind a szakmát érintő változások terén. Heves megye egész területén végzi a szondatáplálás felépítést. Nagy szakmai tapasztalattal rendelkező, betegközpontú ápoló.
JÁSZ-NAGYKUN megyéből KOVÁCS OTTÓNÉ osztályvezető ápoló, a szolnoki Hetényi Géza Kórház és Rendelőintézetben. Kamarai munkássága során kitartásról, kiemelkedő szakmai felkészültségről tett bizonyosságot. Munkáját precizitás, szakmai igényesség, innovatív szellemi és gondos figyelem jellemzi. Lelkiismeretessége, pozitív emberi tulajdonságai elismerést érdemelnek.
KOMÁROM-ESZTERGOM megyéből KEREKES FERENCNÉ laborszakasszisztens a tatai Árpádházi Szent-Erzsébet Kórházban.
Munkatársai szerint ő az akire bármikor lehet számítani. Személyiségét kedvesség, vidámság jellemzi, kimondottan közösségi ember. Szaktudása, munkája és a betegekkel való kapcsolata példaértékű.
NÓGRÁD megyéből PAPP ISTVÁNNÉ a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház osztályvezető főnővére. Szakmai elképzelései a mindennapi gyakorlatból kiindulók, ugyanakkor fejlesztő és korszerű ismeretekkel rendelkező szakember. Határozott és reális elképzelései bizonyítják eddigi vezetői munkájának kimagasló eredménéyt. Munkatársaival való viszonya kiváló, igazi csapatépítő személyiség.
PEST megyéből FISCHER ISTVÁN ápolási igazgató a pomázi Gálfi Béla Pszichiátriai Szakkórházban.42 éves egészségügyi pályafutása során a nyitottság az új dolgok iránt, a kihívásoknak való megfelelés jellemezte. Példaértékű szakmai munkájával hozzájárult az intézet magas szintű ápolási tevékenységéhez. Kitűnő szervező és empátiás készségével kivívta a szakdolgozók elismertségét.
SOMOGY megyéből BOGÁR GÉZÁNÉ osztályvezető főnővér a kaposvári Kaposi Mór Oktató Kórházban. A kamara megalakulásától a kaposvári helyi szervezet elnöke, munkájával igen komoly mértékben hozzájárult a területi szervezet eredményes működéséhez. Mindig jókedvű, következetes, segítőkész és empatikus készséggel bíró kolléganő.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megyéből DR. NAGYNÉ LOVÁSZ ZSUZSANNA, a fehérgyarmati Szatmár-Beregi Kórház és Gyógyfürdő ápolási igazgatója. Hatékonyan irányítja az intézmény szakdolgozóit az ápolás és gondozás területén. Közel 10 éve szervezi és bonyolítja a környező települések lakosainak egészségügyi felvilágosító és szűrőprogramjait. Rendkívül jó kapcsolatot ápol és együttműködik a határmenti egészségügyi intézményekkel és azok szakdolgozóival.
TOLNA megyéből HARTUNG VILMOSNÉ, védőnő. Nemcsak a területi munkában aktív, hanem az óvodai tevékenységekben is kiveszi részét a gyerekek testi fejlettsége és egészsége érdekében. Fontosnak tartja az iskolai egészségnevelés népszerűsítését, amelyben különböző klubok és osztályfőnöki órák keretén belül ismerteti meg a diákokat az egészséges életmód jelentőségével. Sokrétű, lelkiismeretes munkát végez.
VAS megyéből BÉKÉSI ÉVA, a Vas Megyei Markusovszky Lajos Általános Rehabilitációs és Gyógyfürdő Kórház ápolási igazgatóhelyettese. Munkáját becsületesen, odafigyeléssel, hozzáértéssel végzi, aktívan részt vesz a gyakorlati oktatásban. Igazgató helyettesként szakmai tudását maximálisan képes kamatoztatni.
VESZPRÉM megyéből NYÁRYNÉ DÉGI ELVÍRA osztályvezető főnővér a balatonfüredi Állami Szívkórházban. 35 éve kezdte pályafutását a Balatonfüredi Kórházban. A fekvőbeteg-ellátás területén végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége, empátiás készsége alapján oktatói feladatok, valamint kutató munka végzésére is elnyerte szakmai felettesei bizalmát. Osztályvezetői tevékenysége példaértékű.
ZALA megyéből BOGNÁRNÉ LAPOSA ILONA ápolási igazgatóhelyettes a Zala Megyei Kórházban. Szakmai előmenetele során szerzett tapasztalatait jól képes ápolási igazgatóhelyettesként kamatoztatni. Az egészségügy elmélete, gyakorlata és az oktatás területén is biztos szakmai tudással, több évtizedes vezetői gyakorlattal rendelkezik, melyet emberi tulajdonságaival jól alkalmaz a hétköznapokban. Méltó módon képviseli etikus magatartásával az egészségügyi szakdolgozókat.

Az Országos Szervezet elnöksége által WETZELNÉ GÁL ANNA ápolási igazgatóhelyettes a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza és Észak-budai Egyesített Kórházaiban. Hosszú éveken keresztül és jelenleg is az Ápolás Szakmai Kollégiumban mint titkár komoly kiemelkedő munkát végzett és végez a szakdolgozók érdekében. Kiváló szakmai felkészültsége, széleskörű gyakorlati tapasztalata, pozitív emberi tulajdonsága egyaránt elismerésre méltó.

Gratulálunk a kitüntetésben részesülteknek! További szakmai sikereket és jó egészséget kívánunk!