social

2012. Szakmai Díjasok

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara az egészségügy területén kifejtett kiemelkedő szakmai és közösségépítő szakdolgozói tevékenység elismeréseként 2006-ban Szakmai Díj-at alapított.
Az elismerés annak a kamarai tagnak adományozható, aki hivatásának képviseletével az egészség megőrzése, betegségek megelőzése, az ápolás, gondozás, betegellátás terén magas színvonalú, példaértékű eredményt ért el, és kimagasló teljesítményével hozzájárult az egészségügyi ellátás és a szakdolgozói tevékenység fejlesztéséhez.
A helyi és területi szervezetek javaslatára, az Országos Kitüntetési Bizottság véleményezésével, az Országos Elnök jóváhagyásával 22 fő részére adja át az elismerést.

BARANYA megyéből: PÁLFINÉ DR. SZABÓ ILONA Címzetes Egyetemi Docens, akinek több évtizedes betegágy melletti munkája és a PTE ETK-n végzett oktatói tevékenysége példaértékű az egészségügyi pályán. Munkáját, alaposság, szakmai igényesség jellemezte, és a mai napig is így végzi vállalt feladatait. Folyamatosan képezte magát, a PhD megszerzésére méltán vagyunk büszkék, amellyel bebizonyította, hogy képesek vagyunk a kitűzött célunkat elérni.

BÁCS-KISKUN megyéből: PAKAI ISTVÁN JÁNOSNÉ a kiskunhalasi kórház mátrixvezető főnővére, gyermekápoló, diplomás ápoló. Szakmai felkészültsége példaértékű. Aktívan részt vesz az ápolók elméleti és gyakorlati oktatásában. A szakmai érdekvédelmi munkában is kiemelkedő.

BÉKÉS megyéből: HÜTTNERNÉ SZABADOS MÁRIA, aki a Békés Megyei Hajnal István Szociális Szolgáltató Centrum intézményvezető ápolója, egyetemi okleveles ápoló. 27 éve dolgozik humán területen, hatalmas munkabírással. Mindvégig folyamatosan képezte magát. Szakmai tudása, elhivatottsága példaértékű, mellyel a betegek bizalmát is elnyerte. Rendkívüli kommunikációs készségével, emberi hozzáállásával, lelkiismeretességével munkatársai tiszteletét is kivívta. Határozottsága, a szakma iránti tisztelete komoly mértékben segíti intézménye működését.

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből: DULIBÁN LÁSZLÓNÉ a Miskolci Semmelweis Ignác kórház főnővére. Pályáját közel 30 éve a fekvőbeteg-ellátásban műszakos ápolóként kezdte. Tudását folyamatosan gyarapítva, főiskolai- és több egyetemi végzettséget szerzett. Kiváló szervező, tudományos és oktatói tevékenységére vezetői is felfigyeltek. Szakoktatói, majd főnővéri pozíciót kapott. Az Erzsébet Hospice Alapítvány otthoni hospice szolgálatának team- és minőségirányítási vezetője is. Országosan elismert publikációi, kutatásai, szakmai érdekvédelmi tevékenysége jelentősen hozzájárul az ápolás fejlesztéséhez.

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből: VIDA ÉVA, az Almási Balogh Pál Kórház közegészségügyi-járványügyi felügyelője, aki kiváló szakmaisággal, több mint 20 éve tesz tanúbizonyságot rátermettségéről, elhivatottságáról. Szakmai hozzáértését folyamatos tanulással érte el, mindig nagy hangsúlyt fektetett ismereteinek, tudásának bővítésére és ezek átadására. Minden munkakörében – műtősnőként, közegészségügyi-járványügyi felügyelőként is – munkáját a maximalizmus, a tenni akarás, a tökéletességre való törekvés jellemezte.

BUDAPESTI Szervezetből: GERGELY HAJNALKA, aki 1992 óta a Bajcsy-Zsilinszky Kórház I. Belgyógyászatának OKJ ápolója. A gasztroenterológiai szakambulancián végez kiemelkedő munkát, diétás tanácsadást is végez. Az elmúlt években több színvonalas előadást tartott. Kiváló szakmai munkája mellett folyamatosan továbbképzi magát. Kollégáival és a betegekkel példamutatóan empatikus és segítőkész. Társadalmi munkából maximálisan kiveszi a részét.

CSONGRÁD megyéből: TÖRÖKNÉ KÁTAI EDINA szülésznő, a hódmezővásárhelyi kórház osztályvezető főnővére. Személyének köszönhetően kialakult és megerősödött Hódmezővásárhelyen a szakdolgozói érdekvédelem. Munkatársai tisztelik, becsülik az értük végzett tevékenységért. Szülésznőként részese volt az Erzsébet Kórházban az együtt szülés bevezetésének. Határozott személyiségével rövid idő alatt sikerült jó csapattá kovácsolni az egynapos sebészeti osztályon dolgozó munkatársakat.

FEJÉR megyéből: DR. MAYER ÁGNES, a székesfehérvári kórház gyógytornásza, aki humánkineziológiai diplomát is szerzett, elsőként indult a gyógytornászok között a doktori cím megszerzéséért. Publikációi, előadásai által közkinccsé vált és válik az a tudás és tapasztalat, amely közel 20 év alatt a birtokába került. A Magyar Gyógytornászok Társaságának ajánlásával 2005-ben Mydeton díjat kapott, 2009-ben a Magyar Protetikai és Ortetikai Társaság alelnökévé választották meg. Évek óta részt vesz a Fejér Megyei Szent György Kórház Baleseti Sebészeti Osztályán a hozzá beosztott gyógytornász hallgatók magas szintű oktatásában. Fejér megye szakdolgozói között elsőként szerzett tudományos fokozatot: 2012. március 21-én az „Amputáltak testtudata és állásbiztonsága” című PhD értekezésére kiváló minősítést kapott.

GYŐR-MOSON-SOPRON megyéből: SÁRVÁRI ZSUZSANNA a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Infektológiai Osztályának dolgozója, osztályvezető ápoló. A 42 éves szakmai életút alatt számtalan egészségügyi szakdolgozó gyakorlati képzésében vett részt. Helyi és országos szakmai rendezvényeken több alkalommal szerepelt szerző és társszerzőként is. A kollégák, a betegek és a hozzátartozók iránti tisztelete, segítőkészsége, empatikus magatartása példaértékű. Munkája mellett az intézmény szakmai napjainak szervezésében is részt vesz.

HAJDÚ-BIHAR megyéből: DR. KINCSESNÉ SZÓNYA KATALIN területi elnök aki, 41 évet töltött el az egészségügyben. A szakmai ranglétrát végigjárva ápolási igazgatóként is a szakdolgozói hivatás elismertetéséért tevékenykedett. Lelkiismeretes, példamutató magatartásáért több dicséretben részesült. Fontosnak tartja az ápolási hivatást, annak szószólója. Nagy hangsúlyt fektet a betegségek megelőzésére, az egészség megőrzésére, a tudásának folyamatos fejlesztésére. A MESZK Hajdú-Bihar megyei területi szervezet elnöke, a megalakulása óta. Munkájával igen komoly mértékben hozzájárult a köztestület működéséhez. A díj szakmai életútjának méltó elismerése.

HEVES megyéből: JAKABOVITS FERENCNÉ, a gyöngyösi Bugát Pál Kórház ápolási igazgatója. Az egészségügy területén végzett évtizedes kimagasló munkájával, hivatásának képviseletével hozzájárult az egészségügyi ellátás és a szakdolgozói tevékenység fejlesztéséhez. Határozott, problémamegoldó készsége példaértékű, mely bizonyítja, hogy sosem a tisztségre jelentkezett, hanem kiválasztották. Feladatát kiemelkedő szakmai hozzáértéssel látja el, a szakdolgozókat naprakész tudásra ösztönzi, jó vezetői képességekkel rendelkezik. A felmerülő problémák tekintetében az azonnali megoldásokat keresi, és véleményét reálisan fogalmazza meg.

JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK megyéből: PALCSÓ ANNAMÁRIA diplomás ápoló, minőségirányítási asszisztens, a jászberényi kórház ápolási osztályának osztályvezető helyettese. Munkáját szakmai hozzáértéssel, határozottsággal végzi, nagy munkabírás és kitartás jellemzi. A kórház megbecsült és tiszteletben tartott dolgozója. Kollégái elismerik munkáját az egészségügy, ápolásügy és a munkahelyi közösség iránt érzett elhivatottságáért. Nézeteivel vallja, hogy az ápolói hivatást csak empátiával, elhivatottsággal lehet szolgálni.

KOMÁROM-ESZTERGOM megyéből: SZAPPAN JÁNOSNÉ főnővér – akit mindenki csak Hugi-ként emleget – 35 éve dolgozik a tatabányai Szent Borbála Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályán. Az osztályvezető főnővéri feladatok koordinálása mellett a PIC-Koraszülött Részleg vezetője is. Magas szintű elméleti és gyakorlati tudását továbbképzéseken és konferenciákon folyamatosan fejleszti. Precíz, pontos, megbízható. Munkabírása, empátiás készsége a kollégákkal, betegekkel és a hozzátartozókkal is kimagaslóan példamutató. A helyi elnökség bármikor számíthat segítségére és aktív közreműködésére

NÓGRÁD megyéből: HORVÁTHNÉ KIRÁLY VALÉRIA, diplomás ápoló, a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet Neurológiai Osztályának főnővére. Több mint 30 éve él szakmájának, lelkiismeretessége felülmúlhatatlan. Nemcsak az osztályon dolgozó szakdolgozók, hanem a kórház valamennyi dolgozója tiszteli és szereti emberi hozzáállása miatt. Kiváló szervezőkészségének, rátermettségének köszönhetően számos rendezvény megszervezése fűződik az Ő nevéhez. A köztestület munkáját – helyi elnökként – a megalakulás óta segíti.

PEST megyéből: NAGY ERIKA, diplomás ápoló, a Szent Rókus Kórház osztályvezető ápolója aki, 29 éve dolgozik megszakítás nélkül az egészségügyben, annak rendíthetetlen elkötelezettje. Tudásának legmagasabb szintjén végezte és végzi munkáját a betegellátás érdekében. Munkáját – bátran mondhatjuk – valóban HIVATÁSNAK tekinti. Munkatársai számára példát mutat elkötelezettségből, az intézményhez való lojalitásból, a hivatáshoz való hűségből. Munkája során a kihívásoknak való megfelelés és nyitottság jellemezte. A szakma szeretete, hatalmas munkabírása, örök optimizmusa követendő és példaértékű lehet mindenki számára.

SOMOGY megyéből: TÜSKÉNÉ SZIKORA EDIT védőnő, a marcali védőnők csoportvezetőjeként járul hozzá a szolgáltatás szakmai színvonalának emeléséhez, a védőnői ellátás elismertetéséhez, számtalan helyi szakmai program megvalósításához. A helyi szakmai kérdések mellett a szakma fejlődését is szívén viseli. Fáradhatatlanul vesz részt a kamarai munkában is. Sok éves kiemelkedő minőségű munkájának és a szakma iránti elkötelezettségének elismerése e díj.

SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megyéből: NAGY GÉZA, okleveles ápoló, a Jósa András Oktatókórház ápolási igazgatója, akinek 26 éves elhivatottsága maximális, munkahelyén mindenki számára példaértékű. Kiemelkedő munkát végez, folyamatosan fejleszti a minőségi betegellátást. Határozottságával, önállóságával korrekt ápolási irányítást tud végezni. Szakmai tapasztalata, emberi hozzáállása, segítőkészsége munkatársai által elismert. Köztestületben végzett területi elnöki feladataival járul hozzá a szakmai érdekvédelmi munkához.

TOLNA megyéből: DOMOKOS JÁNOSNÉ, aki a Tolna Megyei Balassa János Kórház műtős szakasszisztense, szakmai vezetője. Évtizedek óta töretlen szakmai elkötelezettség, odaadás, humánum, segítőkészség és a másokra való odafigyelés jellemzi. Az életében adódó nehézségek leküzdése, feldolgozása soha nem távolította el a munkájától, hivatásától. Vezetése alatt a több éve együtt dolgozó munkahelyi kollektívát az összetartás, az együttműködés, megbecsülés jellemzi. Határtalan beteg-centrikussága, alapossága, precízsége, a szakma szeretete sokuk példaképévé tette, és követésre méltó minden utána jövő nemzedék számára.

VAS megyéből: ALTMAJER BEÁTA, egyetemi okleveles ápoló, a Vas Megyei Markusovszky Kórház Onkoradiológiai Osztályának vezető ápolója. Már korábban gyakorlatos nővérként, illetve 3 műszakos ápolóként is ezen az osztályon dolgozott. Sosem hagyta abba a tanulást, mindig érdekelték az új dolgok, a szakma fejlődése. Mint osztályvezető ápoló, felelősséggel szervezi az osztály munkáját. Kedves, barátságos légkört alakított ki. Foglakozik a betegekkel és családtagjaikkal is, akiknek segít feldolgozni a velük történteket. Aktív szerepet vállal az oktatásban, képzésben.

VESZPRÉM megyéből: BARATINÉ VÉNINGER GABRIELLA, diplomás ápoló, a Csolnoky Ferenc Kórház ápolási igazgatóhelyettese. A klasszikus értelemben vett ideális ápoló megtestesítője. Ápolói munkája modell értékű, melyet oktató, nevelő tevékenységében jelenleg is kamatoztat. Az ápolás szakmai fejlesztésében aktív részt vállal, a minőségirányítás területén is. Egészségügyi oktatót is tisztelhetünk benne, aki emberbaráti szeretettel szakmai tudásának legjavát adja.

ZALA megyéből: KISS FERENCNÉ diplomás ápoló, a Hévízi Honvéd Kórház Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályának vezető ápolója. Problémamegoldó technikák hatékony alkalmazásával méltón képviseli munkatársai érdekeit. Prevenciós programok, szakmai vetélkedők szervezésében élen jár. Intézeti közéleti tevékenységében aktívan közreműködik, a MESZK szakmai érdekvédelmi tevékenységét kiválóan képviseli területén.

Az ORSZÁGOS SZERVEZET ELNÖKSÉGE 2012-ben a Szakmai Díjat SZABÓNÉ JUHÁSZ JULIANNA részére adományozza. Több mint 30 éve elkötelezett harcosa az egészségügynek. Munkáját magas szintű hozzáértéssel, hivatástudattal és a betegek iránti alázattal végzi. Sokat tett a minőségi betegellátás megvalósítása érdekében ezért munkahelyén Józsefvárosi Egészségügyi Szolgálat Bőr és Nemi beteg Gondozó Intézetben minőségirányítási vezetői megbízást kapott. 2004 óta aktívan részt vett a kamara szervezésében, 2004 óta a MESZK Budapesti Területi Szervezete. Járóbeteg-ellátási alelnöki teendőket látja el. Rendkívüli kommunikációs képessége miatt az országos rendezvények szervezésében is aktívan közreműködik.

Gratulálunk a kitüntetésben részesülteknek! További szakmai sikereket és jó egészséget kívánunk!