social

2018. Szakmai Díjasok

BÁCS-KISKUN megyéből: PAP-SZEKERES ANITA a kecskeméti kórház ápolási igazgatója. Munkáját nagyfokú szakmai igényesség, az újra való törekvés jellemzi. Fontosnak tartja a szakdolgozók szakmai fejlődését, de nem feledkezik meg a dolgozók érzelmi-szellemi feltöltődésének fontosságáról sem. Vezetése alatt az intézményben az ápolás színvonala folyamatosan emelkedik. Fontos feladatának tekinti a szakdolgozói utánpótlás kérdését, ezzel az ápolás jövőjének biztosítását. Több szakmai szervezetben markánsan képviseli az ápolás szakma fejlesztését.
BARANYA megyéből: KULCSÁR ISTVÁNNÉ a pécsi I. sz. Belgyógyászati Klinika Tüdőgyógyászatának asszisztense. Több évtizedes szakmai munkáját pontosan, felelősségteljesen végzi, szem előtt tartva a minőségre való törekvést. Folyamatosan képzi magát, ezzel segítve a hatékonyabb munkát a mindennapi betegellátásban és az oktatás területén is. Kutatási programokban is aktívan vállal feladatot. Szakambulancia vezetőjeként közösség összetartó és közösségépítő is. Minőségfejlesztési feladatok aktív részvevője.
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből: AFONYINÉ KALÓ TÜNDE a miskolci kórház Koraszülött és Újszülött Osztály osztályvezető főnővére. Kitartó lendülettel, elkötelezettséggel szervezi az osztályán az ápoló és szakdolgozói feladatokat. Elkötelezett a megyében született koraszülött-újszülöttek ellátása terén, aktívan részt vesz a koraszülött mentésben is. Laktációs szaktanácsadóként szülésfelkészítő tanfolyamokat szervez a kismamák részére. Ezt az egyedi, sok törődést igénylő munkát nagy türelemmel, mindenki által elismert odaadással végzi.
BÉKÉS megyéből: KOSZTA JULIANNA a gyulai kórház Infektológiai Osztályának főnővére. Munkáját ápolóként kezdte majd szakoktató lett, és egészségügyi közgazdász oklevelet is szerzett. Négy gyermek édesanyja. Páratlan ügyességgel tudja családi életét, a szakmai és társadalmi munkáját úgy összeegyeztetni, hogy hiánya nem volt érzékelhető. Több szakmai szervezetben képviselte a szakma fejlődését.
BUDAPESTI szervezettől: TAMÁS KATALIN a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főnővére. A szakma szeretetét édesanyja táplálta belé, aki szintén ápoló volt. Elkötelezett híve az ápolásnak, a betegeknek. A szakmai fejlődést is fontosnak tartja, számos konferencián és kongresszuson, továbbképzésen vesz részt nemcsak hallgatóként, hanem előadóként is.
CSONGRÁD megyéből: HORVÁTHNÉ FRANKÓ KRISZTINA a Szegedi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetének megbecsült és lojális dolgozója, intézetvezető főnővére. Ápolóként, intenzív betegellátó szakápolóként, diplomás ápolóként lelkiismeretesen, a betegek és a dolgozók érdekeit szem előtt tartva végzi munkáját. Támogató magatartásával hozzájárul kollégái szakmai tevékenységének fejlődéséhez Rendszeresen végez oktatási, vizsgáztatási feladatokat, és a szakdolgozói utánpótlás-nevelésben fontos szerepet vállal.
FEJÉR megyéből: BOKORNÉ SIKE ERIKA a Szent György Kórház Reumatológiai Osztályának főnővére. A Szakdolgozói Kamara szervezője, jelenleg a Területi Szervezet elnöke. Hozzáállásában mindig a szakdolgozók szakmai érdekeit helyezi előtérbe, így képviselve a dolgozók érdekeit. Kiváló szervező, mely nemcsak szakmai és irányító tevékenységében, de a közösségi fórumokon, egészségügyi szűrőprogramokon, az egészséges életmód népszerűsítésében is megnyilvánul. Humánus magatartása, a betegek és hozzátartozóik felé tanúsított alázatos hozzáállása, segítőkészsége példaértékű.
GYŐR-MOSON-SOPRON megyéből: ÁRKI JENŐNÉ a Soproni Gyógyközpont osztályvezető ápolója. 1984-ben kezdte pályafutását. Kezdetben ápolóként, majd intenzív terápiás szakasszisztensként dolgozott. Nemcsak sokrétű tudása, széleskörű ismeretei, hanem kedves, megnyerő személyisége is alkalmassá teszik arra, hogy aktív szerepet vállaljon az intézményben és a Szakdolgozói Kamarában. Kiváló kapcsolatteremtő készsége, segíteni akarása példás.
HAJDÚ-BIHAR megyéből: PAVLENKA KRISZTINA a debreceni Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika osztályvezető ápolója. A klinikára érkező szakmai gyakorlatot teljesítő tanulók osztályos gyakorlatának megszervezése fontos feladata. Az iskolarendszeren kívüli képzésben is részt vesz, mint oktató. A MESZK Számvizsgáló Bizottságának elnöke. Személyében hivatását magas szinten művelő, munkatársait tisztelő, segítő munkatársat ismertek meg. Munkáját a betegek és munkatársak szeretete vezérli.
HEVES megyéből: RÁCZ JÁNOSNÉ Gyöngyös Védőnői Szolgálat területi védőnője. A képesítés megszerzése után, az ország különböző megyéiben területi védőnői munkát végzett, majd véglegesen Heves megyében telepedett le. Jelenleg a város lakosságának családgondozását végzi. A családok életében folyamatosan jelen van a gyermekvállalásnál, a születés után, az óvodai évek alatt, a fiatal felnőttkorban. A körzetében egészségügyi felvilágosító előadásaival hozzájárul a kicsik egészségtudatos magatartásának kialakításához.
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK megyéből: DR. SUBICZNÉ FERENCZI ILDIKÓ a szolnoki kórház-rendelőintézet oktatásszervezője, aki pályafutását ápolóként kezdte. Ismereteit bővítve diplomás ápoló, egészségügyi gyakorlatvezetői képesítéseket szerzett. A Területi Szervezet Oktatási Bizottságának elnöke. A Területi Szakmai Verseny szervezésében aktívan közreműködik. Kiváló szakmai felkészültségű, pozitív emberi tulajdonságokkal rendelkező kolléga.
KOMÁROM-ESZTERGOM megyéből: HARCSA PÉTERNÉ a Tatai Egészségügyi Alapellátó Intézmény körzeti védőnője. A szakma elhivatott követője, teljes odaadással és rátermettséggel gondozza a körzetében élő kismamákat. Igazi családgondozó, mindig van pár kedves szava a nagyszülőhöz, dédszülőkhöz is. Jó kapcsolatot ápol a külső szervezetekkel, hogy jobban érvényesítse, segítse a rászorultakat. A rászoruló gyermekeknek szervezett nyári tábor aktív segítője. A város által meghirdetett Hétköznapi Hősök egészségügyi kategóriájának győztese.
NÓGRÁD megyéből: SŐREGI KRISZTINA a pásztói Margit Kórház főnővér-helyettese, diplomás ápoló. Elhivatottsága, szakmai tudása, a szakdolgozókért való tenni akarása mindenki számára példaértékű. Kedves, vidám természete igazi közösségi emberré emelte, kollégái és betegei körében. Évek óta szerepet vállal szakmai versenyeken, kiváló eredményekkel. Óraadó tanár és területi gyakorlati oktató. A kamara érdekképviseleti munkájában részt vesz. Mind szakmaisága, mind embersége kiemelkedő.
PEST megyéből: KISS LÁSZLÓ a váci kórház Sürgősségi Osztályának főápolója. Tevékenysége nem kizárólag az ápolásszakmai munka irányítása, hanem az osztály jellegéből adódó, az ápolókat szinte folyamatosan érő stressz kezelése is. Munkája során állhatatosan képviseli a betegek érdekeit, önmagától és másoktól is megköveteli a magas szintű szakmai munkát, a betegek érdekeit szolgálva. Nagy jelentőséget tulajdonít a munkahelyi közösségnek, sokat tesz a jó légkör kialakításáért mind intézeten belül, mind kívül. A szakmai versenyek megrendezésében, a továbbképzések szervezésében, egyéb társadalmi tevékenységekben részt vesz.
SOMOGY megyéből: DR. KISIMRÉNÉ GYÖRKÖS ÁGNES aki Barcs Kistérségi Járóbeteg-ellátó Központ vezető asszisztense, járóbeteg-ellátási alelnök. A mindig mosolygós Ági jókedve és empátiás készsége a betegekre és a munkatársaira nagyon jó hatással van, de mindemellett határozott, egyenes ember és kiváló munkaszervező. Törekszik az egészségügyi pálya népszerűsítésére, és mint hivatás, széles körű ismertetésére.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megyéből: FORRÓ FERENC a Sántha Kálmán Szakkórház Pszichiátriai Rehabilitációs Osztály ápolója és osztályvezető ápoló helyettese. Munkáját 25 éve a pszichiátriai ápolásban kezdte, és azóta is ezen szakterületen dolgozik. Szakmai munkája kimagasló és példamutató. Munkájában határozott, fő értéke a felelősségérzés és az empátia. Kiemelkedően fontos számára az egészségnevelés. Munkája során a kihívásoknak való megfelelés és nyitottság jellemzi. A Nagykállói helyi szervezet elnöke.
TOLNA megyéből: STRAUBINGERNÉ VINCE ILDIKÓ a szekszárdi kórház Radiológiájának vezetőasszisztens helyettese, aki pályáját 1984-ben kezdte. Folyamatosan képezte magát, röntgenasszisztensi, röntgen-műtős szakasszisztensi, majd CT-MR szakasszisztensi oklevelet is szerzett, amellyel szolgálja a magasabb szintű betegellátást. Szakmai tevékenysége mindig betegorientált, minőségi és precíz. Több tudományos munkája került előadásra. Az oktatási bizottság elnöke. Munkássága példaértékű.
VAS megyéből: HORVÁTHNÉ BARASITS RITA a szombathelyi kórház műtős szakasszisztense, kezdetektől a Központi Műtő a munkaterülete. Nagy szakmai felkészültséggel végzi összetett feladatait. Helyettes vezetőként kollégáit felelősséggel irányítja, támogatja. Hivatására igényes, a páciensekkel türelmes, empatikus. Területi alelnökként végzi szakmai érdekképviseleti munkáját. Jó hangulatával másokat is magával tud ragadni!
VESZPRÉM megyéből: FELLEGI ERZSÉBET diplomás ápoló, a balatonfüredi Szívkórház osztályvezető főnővére, aki 37 éve pályakezdőként ott helyezkedett el, és azóta is hű a munkahelyéhez. Számos előadást tartott rehabilitációs programokról mind a betegek, mind az ápolók részére. Minden szakmai megmozduláson szervezőként is számíthatnak rá, összetartja a “csapatát”. Munkahelyén a szakdolgozók bizalommal fordulnak hozzá mind szakmai, mind továbbképzési, mind személyes kérdésekben. Szakmailag és emberileg egyaránt kimagasló a teljesítménye a betegellátás területén is.
ZALA megyéből: KÁLMÁN ZSUZSANNA a hévízi Reumakórház analitikusa, aki szakmai érdekképviseleti munkáját nagyfokú elkötelezettség, szakdolgozó centrikus gondolkodás, odafigyelés, és jó szervező készség jellemzi. Tisztségviselő társaival, kollégáival mindig humánus, a problémák megoldására törekszik. A kamarai programokban aktívan közreműködő. A Zala Megyei Szervezetnek meghatározó alakja, elhivatottsága példa értékű a jövő ápolóinak is.
Az ORSZÁGOS SZERVEZET ELNÖKSÉGE 2018-ban a Szakmai Díjat DR. BALOGH ZOLTÁNNAK adományozza, aki a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara alapító elnöke, a Magyar Ápolási Egyesület volt elnöke, a Semmelweis Egyetem Ápolástani Tanszékének tanszékvezető főiskolai tanára. Pályafutását a hazai egészségügyben éppen 30 évvel ezelőtt kezdte, majd diplomás ápolói, majd ezt követően gyógytornász főiskolai oklevelet szerzett. Egyetemi diplomáját az egészségügyi képzés területéről az Egyesült Királyság Exeter Egyetemén kapta meg 1998-ban. Doktori értekezését “Az ápolóképzés fejlesztése a közösségi ápolás területén” témakörben készítette és védte meg 2008-ban. Számos tudományos közleménye jelent hazai, valamint külföldi szaklapokban. Több jegyzett, könyv, könyvfejezet szerzője. A Hivatásuk kamarai magazin alapító főszerkesztője 2006 óta, a Nővér szakmamai tudományos folyóirat felelős kiadója 2009 óta. Szakmai tanulmányútjaival, sikeres pályázataival hozzájárult szakmánk fejlesztéséhez. Nevéhez fűződik a Semmelweis Egyetem Ápolás Tanszékének idegen nyelvű képzéseinek, valamint az ápolás mesterképzésének sikeres elindítása. Oktatói pályafutása példaértékű, hallgatói nagy elismeréssel beszélnek róla rendkívül köztiszteletnek örvend az ország szakdolgozói körében. Munkásságával elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar ápolás történetében, fejlesztésében, hivatásunk hazai és nemzetközi képviseletében.
Közéleti személyiségként ismert és elismert tárgyaló fél. Higgadt, alaposan felkészült kompromisszum kész, de nem megalkuvó kamarai elnök. Az Országos Elnökség Dr. Balogh Zoltán szakmai és emberi nagyságát kívánja értékelni és megköszönni a MESZK Szakmai Díjával.