social

2020. Szakmai Díjasok

BÁCS-KISKUN megyéből: CSERÉNYI MÁRIA ápoló, a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórház I. Belgyógyászat – Kardiológia Osztály vezető ápolója 38 éve szolgálja az egészségügyet. Megbízható, kitűnő szervező kolléga. Elhivatottsága, kiváló kapcsolatteremtő készsége példaértékű a jövő ápolóinak is. Szakmai tagozatuk képviselőjeként méltán képviseli, ellátja tagtársai érdekképviseletét.
BARANYA megyéből: KAIZER MELINDA szülésznő, aki 30 éve dolgozik a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán első munkahelyén. Szülésznőként a munkáját hivatásnak tekinti és segítője, támasza az édesanyáknak. A szülésznők oktatásában élenjár, a klinika minőségirányítási vezetője is. Szakmai hozzáértése, emberi magatartása a szakma dicséretére válik.
BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN megyéből: BUJDOSÓ EMERENCIA védőnő, aki 40 éve szerezte szakképesítését, és azóta az Edelényi Járásban dolgozik védőnőként. Két gyermek édesanyja. Szakmai tudását és tapasztalatait kollégái és a gyakorlaton nála lévő védőnői hallgatók oktatásában is kiválóan alkalmazza. Munkavégzése pontos, kiemelkedő, méltán kiérdemelte a szakmai kitűntetést.
BÉKÉS megyéből: ANDÓ GYÖRGYNÉ ápoló, a Békéscsabai Réthy Pál Kórház Sürgősségi Osztályán dolgozik. Aktívan részt vállalt az osztály kialakításában és beindításában. A szakma szeretetét nemcsak a tanulóknak, hanem három gyermeke közül a két lányának is sikerült átadnia, mindketten az ápolói hivatást választották. A jó csapatmunka szellemében segíti mindenki munkáját és kiáll másokért.
BUDAPESTI szervezettől: SZŰTSNÉ BÁRDOS GYÖNGYVÉR ERZSÉBET vezető ápoló, a Szent László Kórház Gyermekosztályán kezdte pályafutását ápolóként, majd főnővér, jelenleg mint telephelyi vezető ápolóként bizonyítja vezetői rátermettségét. Fontos számára a kis betegek minőségi és gördülékeny ellátása, a dolgozók érdekeinek védelme mellett. Határozott, de egyben kedves és mosolygós személyisége, hivatásához való lojalitása és szakmai tevékenysége mindenki számára példaértékű.
CSONGRÁD megyéből: MÉSZÁROS ANDREA ápoló, Diplomás ápolóként két évtizede gyakorolja hivatását. A COVID 19 járvány miatt kialakult vészhelyzetben a Szegedi Járványkórházban irányította a betegellátást. A beosztott kollégái szerint a vészhelyzetben is megtartotta emberszeretetét, a hihetetlen szakmai alázatát. A beosztottak védelmének biztosításában nem ismert kompromisszumot. Ezen elismeréssel köszönjük meg áldozatos munkáját.
FEJÉR megyéből: PÉNZES MÁRTA vezető gyógytornász, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház vezető gyógytornásza. Helyi szervezet elnöke, helyi, területi és országos küldött. Országos Szakmai Tagozati Tanácsadó Testületi tag. Szervezője és lebonyolítója a területi és helyi szakmai, sport és szabadidős rendezvényeknek. Vidám, kiegyensúlyozott személyiségű, munkatársai tisztelik, szeretik.
GYŐR-MOSON-SOPRON megyéből: HORVÁTHNÉ NAGY SZIDÓNIA ápoló, aki 35 éve dolgozik a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház Központi Intenzív osztályán, ahol osztályvezetői megbízást kapott. Innovatív, jó vezető és menedzser, aki összetart, irányít és oktat. Szívügyének tekinti az ápolói utánpótlás kérdését, illetve a gyakorlati oktatás fejlesztését, valamint a nosocomiális fertőzések megelőzését. A területi szervezet meghatározó tagja, mint fekvőbeteg ellátásért felelős alelnök.
HAJDÚ-BIHAR megyéből: NAGYNÉ BOJTÉ ANDREA ápoló, a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti osztályvezető ápoló helyettese. Betegekkel szemben türelmes, udvarias, munkáját lelkiismeretesen, precízen, etikusan végzi. Kommunikációs készsége, szakmai tudása kiváló. A napi munkáján felül maximálisan helyt áll a Kamara köztestületi munkájában, a Hajdú-Bihar megyei Etikai Bizottság elnöke.
HEVES megyéből: ELŐHÁZI IRÉN Bugát Pál Kórház Invazív Mátrix vezető ápolója, 45 éve dolgozik az egészségügyben. Ápolóként kezdte, majd aneszteziológiai asszisztens, diplomás ápoló, egészségtanár, mentálhigiénés szakember képesítéseket szerzett. Munkája során állhatatosan képviseli a betegek érdekeit, önmagától és másoktól is megköveteli a magas szintű szakmai munkát. Elméleti és gyakorlati felkészültsége, hivatástudata, a szakma iránti elkötelezettsége példamutató mindenki számára.
JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOK megyéből: BARÁTH ÁGNES MARIANN részlegvezető főnővér, A szolnoki Hetényi Géza Kórház-rendelőintézet Csecsemő és Gyermek osztály újszülött részlegvezető főnővére. Több évtizedes szakmai múlttal rendelkezik. Igényes, szorgalmas szakember, aki törekszik a problémák megoldására. A Választási Bizottság elnöke. Törekszik az egészségügyi hivatás népszerűsítésére, fiatal munkatársak toborzására. Szakmai és emberi értékei alapján méltó az elismerésre.
KOMÁROM-ESZTERGOM megyéből: HOLUP ILONA osztályvezető főnővér, Több évtizedes szakmai munkáját felelősségteljesen, pontosan végzi, szem előtt tartva a minőségre való törekvést. A szakdolgozók szakmai érdekeit helyezi előtérbe, mind továbbképzési, mint személyes kérdésekben. Jelenleg tatabányai Szent Borbála Kórház Szemészeti Osztályának főnővére. Területi elnök.
NÓGRÁD megyéből: NÁDUDVARI TÜNDE főnővér, A salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház Intenzív osztályán dolgozik 1988 óta. Munkája során nagy odaadással ápolja a rá bízott betegeket. Jelenleg az Intenzív osztály főnővéreként végzi munkáját. Oktatóként részt vesz a szakmai gyakorlatok és a szakmai vizsgák sikeres lebonyolításában. A COVID járvány idején koordinálta a szakdolgozók képzését, részt vett oktatásukban, munkája példaértékű.
PEST megyéből: SZEMERÉDI MÁRIA ápoló, A ceglédi kórház intenzív szakápolója, ápolási igazgatóhelyettes.A betegekhez való alázata, az ápolói hivatás szeretete, a tanulókkal kialakított kapcsolata példaértékű. Pozitív életszemlélete, optimizmusa minden tevékenységében megnyilvánul. Nagy munkabírással és jó szervező készséggel végzi mindennapi munkáját, rátermettsége lehetővé teszi új feladatok befogadására, továbbadására.
SOMOGY megyéből: REICHERTNÉ PFEIFFER GÖNGYI szakdolgozói vezető, közel negyven évet töltött el a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Korház Szülészet- Nőgyógyászati Osztályán. Precizitása, rendkívüli szervezőképessége tette lehetővé, hogy az osztály vezető szakdolgozója lett. Munkája során folyamatosan törekedett arra, hogy a szakdolgozói kamara szakmaiságát megismertesse a munkatársakkal. Jó kedélyével, gyors probléma felismerésével és feladatmegoldásával sokban segíti a Somogy Megyei Területi szervezet munkáját.
SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG megyéből: DR. KRUPPA JÓZSEFNÉ osztályvezető ápoló, Az elmúlt 31 év folyamán osztályvezető ápolói munkakörben sok olyan tapasztalatot szerzett, melyek jól hasznosíthatók, és ezzel hozzájárul a kórház eredményes gyógyító tevékenységéhez. Az oktatási tapasztalatait és pedagógiai ismereteit hatékonyan tudja alkalmazni az ápolási szakma területén, folyamatos képzés, továbbképzés tervezése, szervezése terén. Szeret csapatban dolgozni a közös célok eléréséért.
TOLNA megyéből: KOCSIS JÓZSEFNÉ szülésznő, Kocsis Józsefné 51 éve kezdte szülésznői pályafutását Pápán, majd a szekszárdi kórház Szülészet-Nőgyógyászati osztályán vállalt munkát. Családbarát Szülészeti ellátás, a Bababarát Kórház elveit szem előtt tartva végezte munkáját. 25 év vezető szülésznői munka után 2006-ban nyugdíjba ment, de azóta sem hagyta abba szülésznői hivatását. 72 évesen, jelenleg is aktívan 12 órás műszakban dolgozik, és adja át hatalmas szakmai és tapasztalati tudását a fiataloknak.
VAS megyéből: SZABÓ GABRIELLA szakasszisztens, a Markusovszky Egyetemi Oktatókórház dolgozója, az Onkológiai Centrum meghatározó személye. Az onkológiai beteg edukációban szerves részt vállal. A feladatok ellátásában precíz, szigorú és következetes. Számára a beteg a legfontosabb, embersége példamutató. A gyakorlati oktatásban résztvevő tanulókat oktatja, a mentorok munkáját is koordinálja.
VESZPRÉM megyéből: BAKOS JULIANNA pszichiátriai szakápoló, a Veszprém megyei sümegi pszichiátria centrum vezető főnővér-helyettese. Munkájában maximalista. Vezető, menedzser, összetartó, irányító. Részt vesz az ápolás-szakma fejlesztésében. Energiái kifogyhatatlanok. Területi küldöttként a pszichiátriai szakmai tagozat megyei képviselője.
ZALA megyéből: KERCSMARICSNÉ KÖVENDI IBOLYA nyugalmazott intézetvezető, egészségügyi menedzser, a MESZK Zala Megyei Területi Etikai Bizottság oszlopos tagja. Nyugdíjas alapellátási intézményvezetőként széleskörű tapasztalattal rendelkezik munkáltatói-, szakmai-, etikai- és emberi oldalról tekintve. Etikai bizottsági munkáját nagyfokú alázat, empátia, megbízhatóság, felelősségvállalás jellemzi. Szakdolgozói tanfolyamok ellenőrzésében szakértő. Elhivatottsága, a szakdolgozókért való tenni akarása nyugdíjasként is példaértékű.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Országos elnökségének 2020. évi Szakmai díjazottja TÓTH IBOLYA, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyi Ágazati Humánerőforrás és Ápolásügyi Főosztály nyugalmazott főosztályvezetője, aki negyven évig szolgálta a hazai ápolásügy rendszerét. A szakdolgozói kar nevében köszönjük főosztályvezető asszony munkáját és fogadja szeretettel köztestületünk legrégebben alapított szakmai díját elismerésünk és tiszteletünk jeleként!