2024. március 27-én a MESZK B-A-Z Vármegyei Területi Szervezet Oktatási Bizottsága és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és EOK Szakdolgozói Oktatási Csoportja közösen egy hagyományteremtő szakmai napot szervezett az egészségügyi szakképzésben tanuló 12. évfolyamos tanulók számára “Túl a gyakorlaton” címmel. A rendezvény célja a szakmairány választás elősegítése, a kórházi osztályok megismerése a szakmai gyakorlattól eltérően, a tanulók számára vonzó egészségügyi területek, leendő kollégák megtalálása.
A szakmai napon közel 100 résztvevő kapott betekintést a kórházban működő osztályok életébe kicsit rendhagyó, interaktív módon. A Szakdolgozói Oktatási Csoport játékos egészségügyi vetélkedőt szervezett, ahol az egészségügyi eszközök használata nem rendeltetésszerűen történt, valamint a kórházi osztályok meglátogatása során szakmai kvíz került kitöltésre.
A jó hangulatban eltelt naphoz nagyban hozzájárultak a B-A-Z Vármegyei Központi Kórház következő osztályai: Traumatológiai Osztály, II. Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály, III. Gyermek Belgyógyászati Osztály, Szülészeti-Nőgyógyászati Centrum, Sürgősségi Betegellátó Osztály, Neurológiai, Toxikológiai, Stroke Osztály. A lelkes kollégák együttműködését ezúton is köszönjük.
Bízunk benne, hogy a leendő ápolók jövőbeli munkahely kiválasztásában is tudunk segíteni.
A szakmai nap megszervezését a jövőben folytatjuk!