social

Lényeges

UTOLSÓ NAP A JELENTKEZÉSRE! Semmelweis-napi rekreációs program

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) Országos Szervezete és az Aquaworld Zrt. együttműködésének köszönhetően 2026. július 1-jén, a Semmelweis-nap, a Magyar Egészségügy Napja alkalmából különleges programmal várja kamarai tagjait.

Fiatal pályakezdő ápolók elismerése a Magyar Ápolók Napján

| Szerző: MESZK Fejér Vármegyei TSZ

Fiatal pályakezdő ápolók elismerése a Magyar Ápolók Napján

Szervezetünk a  Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató kórházzal közösen megrendezett ünnep keretében emlékezett meg Kossuth Zsuzsannáról február 19-én.

A MESZK képviseletében Szabó Bakos Zoltánné Humánpolitikai és Minőségfejlesztési Bizottsági elnök, Szabó István területi elnök és Kövérné Szorg Mária Székesfehérvár Kórház Helyi Szervezetének elnöke helyeztek el koszorút Kossuth Zsuzsanna szobránál, tisztelegve az első magyar ápolónő előtt.

A megemlékezés a Romhányi Auditóriumban folytatódott az ünnepi köszöntőkkel és díjátadásokkal. E jeles alkalommal több kitüntetés is átadásra került, többek között a kamara díja is, mellyel szervezetünk a fiatal pályakezdők munkáját kívánja elismerni.

Az e-célból alapított „Kiemelkedő Fiatal ápoló díj” elismerést a székesfehérvári egészségügyi intézményből két fiatalember, Baranyai Ákos boncmester valamint Török Norbert a Pulmonológiai Osztály légzési intenzív részlegének ápolója vehették át.

Baranyai  Ákos 2021. óta dolgozik a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Patológiáján, kezdetben boncsegédként. Elhivatottságát és szakmai fejlődését bizonyítja, hogy 2023-ban kitűnő eredménnyel elvégezte a gyakorló ápolói képzést is. Munkája során nemcsak szakmai feladatait látja el magas színvonalon, hanem aktívan is részt vesz az intézmény közösségi programjaiban is.

Közreműködik a kórház pályaorientációs rendezvényein, ahol gyermekek és felnőttek számára egyaránt bemutatja a patológiai munka fontosságát és a boncmesteri hivatást. 

2025 júniusában kiemelkedő munkáját az Amerikai Nagykövetség Budapesti Védelmi Tanácsa köszönő levéllel és emlékéremmel ismerte el, ami eddigi pályafutása egyik legnagyobb szakmai és személyes elismerését jelentette.

 

 

Török Norbert 2024. szeptembere óta dolgozik a Pulmonológia légzési intenzív részlegén szakápolóként. 2024-ben végzett a Pécsi Tudományegyetem nappali Ápoló (BSc) szakán. Munkája során sikeresen kamatoztatja magas szintű szakmai tudását, a gyakorlati munkában. A betegekkel empatikus, kommunikációs képessége kiváló.

Kiemelkedő képessége, hogy a legnehezebb pillanatokban is tisztelettel fordul a betegek felé. Kiváló csapatjátékos, a team munka meghatározó személye.

Hivatástudata erős. Folyamatosan képezi magát, jelenleg is tanul, tanulmányait a Pécsi Tudományegyetem folytatja.

Gratulálunk kitüntetettjeinknek!