social

Területi Szakmai Vereseny Székesfehérváron

| Szerző: MESZK Fejér Vármegyei TSZ

A MESZK Fejér Vármegyei Területi Szervezete 2026. március 14-re hirdette meg a megye szakdolgozói számára a szakmai vetélkedőt.

A verseny helyszínét a Szent György Egyetemi Oktató Kórház biztosította, az oktatási épületében lévő Skill laborban. A résztvevőket Szabó István területi elnök köszöntötte, a verseny szakmai felügyeletét Fodor Szilvia az intézmény ápolási igazgató helyettese, Dr. Lovasi Orsolya a Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház és Rendelőintézet ápolási igazgatója, a zsűri elnöke Szomor Andrea a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum igazgatója látták el.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A szakmai verseny két fordulóból állt idén is. A délelőtt folyamán egy komoly szakmai írásbeli tesztet kellett a csapatoknak megoldaniuk, a nap második felében a gyakorlati feladatsorok; alapápolás, szakápolás, reanimációs szituációs gyakorlati feladatok során kellet helyt állni.

A hagyományokhoz híven most sem maradhatott el a MESZK TOTÓ, új elemként MESZK pályaválasztási kisfilmek megfigyelésével kapcsolatos kérdésekre is helyes választ kellett adniuk a versenyzőknek.

I.helyezett: Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház és Rendelőintézet Mozgásszervi Rehabilitációs osztályának csapta a „Harci Csigák” lettek, a csapat tagjai: Oravecz Eszter, Kiliti Máté, Csordás Viktória, Kugler Anna Diána,

II. helyezett Fejér Vármegyei Szent György EOK Csákvári Gyógyintézet csapata lett: „Kastély Angyalai Mátrix”- a csapat tagjai: Dobai Csabáné, Bonczné Kaiser Krisztina, Vitainé Botka Zsuzsanna, Nyisztor Zoltán

III.helyezett: Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház és Rendelőintézet csapta a Traumatológiai osztályról„ Fix&Go ” lettek, a csapat tagjai: Orha-Gál Mónika, Mezeiné Kalász Henrietta, Horváth Enikő Zsanett, Nagyné Holmár Nikolett  

A Területi Szervezet nevében Szabó István elnök megköszönte a résztvevő csapatok munkáját, átadta az okleveleket és a díjakat. A szakmai verseny első helyezettje, a Harci Csigák” egy évig őrzik a Vándorserleget és képviselik a vármegye szakdolgozóit a 2026. április 17-én Budapesten megrendezésre kerülő Országos Szakmai Vetélkedőn.

Csapatunknak jó felkészülést és eredményes szereplést kívánunk!

A galéria megtekintéséhez kérem kattintson a képre.

 

Array
(
    [replacement] => 
		
		

    [shortcode] => 
		
		

    [title] => 
    [image] => https://meszk.hu/wp-content/uploads/sites/7/2026/03/ffc7c2a8-b226-4ed4-b6cf-2c32da3def0a-masolata-1024x768.jpg
    [alignment] => aligncenter
)