Nagy Éva – Mindig legyen mellettünk egy támogató közösség, amelynek megtartó ereje a mindennapokat is ünneppé emeli – hiszen ennek a közegnek a végső nyertese mindig a beteg.
Nagy Éva, a Debreceni Egyetem Urológiai Klinikájának vezető műtős szakasszisztense és a 2025-ös „Év Kiváló Szakdolgozója” díj kitüntetettje, ki több mint három évtizedes munkája alapján jelképe a precizitásnak, a szakmai hűségnek és az emberi tartásnak.
Pályáját 1993-ban ápolóként kezdte, és különös szeretettel gondol vissza azokra az időkre, amikor mindennapjait a betegek között töltötte. Tudja, milyen nehéz és felelősségteljes feladat a nap 24 órájában segíteni a betegnek, helytállni a kihívásokkal teli feladatokban, és erőt adni azoknak, akik ránk bízzák magukat.
Harminc éve lépett be a műtő világába, ahol ma is ugyanazzal a tisztelettel és alázattal végzi munkáját, mint az első napon. Ahogy ő fogalmaz: „A mi valódi erőnk a figyelem, a kölcsönös bizalom és az az összetartó közösség, amelyben mindannyian megtaláljuk azt a biztonságot, fegyelmet és tiszteletet, ami a legnehezebb napokon is átsegít bennünket.”
Éva kívánsága egyszerű, mégis mindannyiunk számára fontos: Mindig legyen mellettünk egy támogató közösség, amelynek megtartó ereje a mindennapokat is ünneppé emeli – hiszen ennek a közegnek a végső nyertese mindig a beteg.






