Kedves Kollégáim!
Tudom, hogy az ünnepi szavak mellett mindannyiunk szívében ott vannak a hétköznapok nehézségei is. Látom és tapasztalom azt a megfeszített munkát, amellyel Ti a „végeken” tartjátok a frontot. A magyar ápolók kitartása az elmúlt években nemcsak szakmai kötelességteljesítés volt, hanem egyfajta néma hősiesség. Olyan teherbírást tanúsítottatok, amely a társadalom minden rétege számára felbecsülhetetlen.
Szakmai közösségünk most bizakodva tekint a jövőbe, hiszen ahogy a történelemben minden új korszak, úgy egy kormányváltás is természeténél fogva mindig magában hordozza a megújulás reményét. Madách szavaival élve, mi is bízva bízunk most. Bízunk abban, hogy a politikai változások új irányt mutatnak, valódi, érdemi szakmai párbeszédet szülnek. Olyan pozitív elmozdulást várunk, amely túlmutat a lokális sikereken, és nem csak helyi, hanem általános, országos szinten is érezhető, rendszerszintű változást eredményez az ápolók helyzetében, és olyan döntések születnek, amelyek a hivatástudat mellé méltó munkakörülményeket és minden magyar szakdolgozó számára kiszámítható jövőképet garantálnak. Szakmai közösségünk készen áll arra, hogy mint egyfajta szakmai iránytű tudásával és tapasztalatával a megújulás aktív résztvevője legyen.
Hiszem, hogy az elkövetkező időszak a közös építkezésé lesz. A mi feladatunk ebben az, hogy őrizzük a szakma értékeit, és partnerként támogassunk minden olyan törekvést, amely rendszerszintű biztonságot és méltó jövőt kínál a kollégáinknak.
Bár a változások sokszor bizonytalansággal járnak, mi most a lehetőséget látjuk bennük. Azt a lehetőséget, hogy a magyar ápolás ügye végre az őt megillető helyre kerüljön a nemzeti prioritások között. Kívánom mindannyiuknak, hogy ne csak a saját közösségükben, hanem az egész országban érezzék a megbecsülés új korszakának kezdetét. Bízom benne, hogy jövőre ilyenkor már nemcsak a várakozásainkról, hanem az elért, közös eredményeinkről beszélhetünk.
Köszönöm áldozatos munkátokat, és köszönöm, hogy hittel, hivatástudattal szolgáljátok a magyar betegeket.
Boldog Ápolók Nemzetközi Napját kívánok mindannyiunknak!
Balogh Zoltán
MESZK elnök






