Február 19-én a Magyar Ápolók Napján ránk figyelt az ország. De miért csak ezen a napon? – teszi fel a kérdést dr. Balogh Zoltán MESZK elnök.
Videónkban a Kamara új kezdeményezéséről beszél, márciustól minden hónapot egy-egy szakmaterület bemutatásának szentelünk.
Nézze vissza az elöző hónapok sztárjait:
1. rész: Láthatóvá a Láthatatlant
Az egészségügyi laboratóriumok világa mindig is varázslatos volt. A mai kor high-tech laborjaiban pedig immár a láthatatlant teszik láthatóvá, diagnosztikálhatóvá. Természetesen nem volt ez mindig így, a technika, a technológia fejlődése az elmúlt évtizedekben olyan fejlődésnek indult, hogy az már nem hasonlítható össze az előző évszázad gyakorlatával sem, pedig az csak húsz évvel ezelőtt ért véget.
A labor és diagnosztika szakterületét bemutató posztjaink legújabb videójában a Pécsi Tudományegyetem rektora, a Magyar Laboratóriumi Diagnosztikai Társaság megválasztott elnöke dr. Miseta Attila beszél a kezdetekről, a jelenről és a labormunka szerepéről az egészségügyben.
2. rész: Iskolától az egyetemig. Lombiktól a csócstechnológiáig.
Milyen ma egy labor? Kik a jó laborosok? Mi lehet érdekes és izgalmas az itt folyó munkában?
Legújabb kisfilmünkben Lamár Ibolya tagozatvezető segítségével elmélyedhetünk a labor és diasznosztika világában, ahol ma már varázsigék és ráolvasás helyett a filmekben látható csúcstechnológia várja a dolgozókat. Kötelességünk felhívni a figyelmet arra, hogy kis videónk megtekintése után sokan erős késztetést érezhetnek arra, hogy holnap szakirányt válasszanak vagy váltsanak és laborosok akarjanak lenni.
De semmi gond, mindenkit szeretettel várnak a Laboratóriumi diagnosztikai szakmai tagozatban és a szakdolgozók soraiban.
A szakmai civil szervezetek fontos résztvevői a közös munkának. Nem csak a tanulás, a fejlődés, de a csapatépítés területén is kiemelkedő a szerepvállalásuk. A MOLSZE, azaz a Magyar Orvosi Laboratóriumi Szakdolgozók Egyesülete a labor illetve a diagnosztika területét bemutató sorozatunk záró epizódjának civil szervezete.